Previous
Next

Gönüllü / Volunteer

Small Projects İstanbul (Zeytin Ağacı Derneği), Orta Doğu ve Kuzey Afrika bölgesindeki çatışmalar nedeniyle yerlerinden edilen yerel toplumu İstanbul ve ötesinde hayatlarını yeniden inşa etmeleri için desteklemeyi amaçlayan, 2015’ten beri İstanbul’da bulunan bir sivil toplum kuruluşudur. Fatih’te bulunan toplum merkezi, aileler, yetişkinler, gençler ve çocuklar için güvenli ve samimi bir alan sağlamaktadır. SPI, eğitim, koruma, beceri geliştirme ve geçim kaynakları, psiko-sosyal destek ve sosyal uyum konularında sunulan programlar ve hizmetler aracılığıyla yararlanıcı topluluğunun bütünlüğünü ve refahını desteklemektedir.

SPI, 2022 Bahar Döneminde çeşitli yaş gruplarına yönelik, online olarak eğitime destek faaliyetleri düzenleyecektir. Gönüllüler, faaliyetler kapsamında, çocukların ev ödevlerine yardımcı olarak ihtiyaç duydukları konularda pratik yapmalarına yardımcı olacaktır.

Şubat-Haziran 2022 arasında düzenlenecek faaliyetleri aşağıda inceleyebilir ve desteklemek istediğiniz aktiviteleri seçebilirsiniz. Aktivitelerin gün ve saatleri, katılımcıların ve gönüllülerin müsaitlik durumu göz önünde bulundurularak SPI tarafından planlanacaktır.

1) Ödev Kulübü: İlkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin katılacağı ödev kulubünde çocukların okul derslerini yapmalarına yardımcı olunacaktır. Çocuklar yaşları ve devam ettikleri sınıf göz önünde bulundurularak iki gruba ayrılacaktır.

2) İlkokul Grubu Aktiviteleri: İlkokul grubunda Türkçe ve Matematik derslerine yönelik pratik yapma kulüpleri düzenlenecektir. 1, 2, 3 ve 4. sınıf öğrencilerinin kabul edileceği Türkçe ve Matematik kulübü için iki farklı aktivite grubu oluşturulacaktır.

3) Ortaokul Grubu Aktiviteleri: Ortaokul grubunda Türkçe, Matematik ve Fen Bilgisi derslerine yönelik pratik yapma kulüpleri düzenlenecektir. 5, 6, 7 ve 8. sınıf öğrencilerinin kabul edileceği Türkçe, Matematik ve Fen Bilgisi kulübü için üç farklı aktivite grubu oluşturulacaktır. Matematik kulübü için yalnızca 5, 6 ve 7. sınıf öğrencileri kabul edilecektir.

4) Lise Grubu Aktiviteleri: Lise grubunda Matematik ve Fen Bilgisi derslerine yönelik pratik yapma kulüpleri düzenlenecektir. 9, 10, 11 ve 12. sınıf öğrencilerinin kabul edileceği Matematik ve Fen Bilgisi kulübü için iki farklı aktivite grubu oluşturulacaktır.

NOT: SPI’da ilk defa gönüllü olarak görev alacak adayların SPI tarafından gerçekleştirilecek online görüşmelere katılmaları gerekmektedir. Online görüşme sonrasında olumlu geri dönüş yapılan her gönüllünün SPI tarafından yine online olarak gerçekleştirilecek Gönüllü Oryantasyon Programına katılması zorunludur. Oryantasyon Programına katılım göstermeyen adaylar ile sürece devam edilmeyecektir.

Kayıt formu 3 Şubat itibariyle kapatılacak ve adaylar görüşmeye davet edilecektir.

Lütfen sizi tanımamız için bu formu doldurunuz.

Volunteer Stories